Zimne napoje angina

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który jednocześnie zaspokoiłby ich zainteresowanie oraz orzeźwił. W takim przypadku świetnie sprawdzają się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego czy te kruszonego lodu. W internecie i książkach kucharskich można odnaleźć wiele przepisów na świeże napoje tego gatunku. Tak można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, jednak o zapoznać się tworzyć je samemu. Stanowi toż nie tylko zdecydowanie popularniejsze rozwiązanie, ale też większe. Eksperymenty w kuchni dają wielką satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny albo znajomi, którzy wpadną z wizytą w dowolny upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, jest ostatni o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można osiągnąć o każdej porze roku, nie tylko latem, a mleko to temat wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to drinki z najdostępniejszych owoców na targu. Otrzymany napój jest słodki, piękny i zdrowy - wszak każdy gęsty koktajl można traktować jak samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym popularnym sposobem koktajlu stanowi tenże o smaku truskawkowym. Najlepiej przyrządzać go w czasie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i widoczne na jakimkolwiek stoisku. Dobrym rozwiązaniem jest związanie mleka, truskawek i bananów - ta niesamowita praca będzie bliskim doznaniem dla własnych kubków smakowych.

Oczywiście można wymieniać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, wykonany z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! A może brzoskwiniowe orzeźwienie? W przypadku brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. I co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest gorzkie - mówię z badania.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pomysł na koktajl i finalne produkty to nadal nie wszystko. Powinien mieć poważni sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z całej firmy czy solidna rozdrabniarka do owoców. Na placu jest znacznie takich towarów i warto poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wyselekcjonować taki, który tak spełni swoje wyglądania i potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z funkcją kruszenia lodu, który przyczyni się nie jedynie do deserów owocowych, ale też na model do wykonywania mrożonej kawy.