Zachowaj kopie rolek z kasy fiskalnej

posnet thermal hdPosnet THERMAL HD - kasa fiskalna Polkas Kraków

Zawsze marzyłam o własnym biznesie. Nie umiałam pracować dla kogoś. Od godziny – do godziny. Wreszcie dojrzałam do tego, by otworzyć własny zakład fryzjerski. Nagle okazało się, że jest mnóstwo rzeczy, na których po prostu się nie znam. Jedną z takich rzeczy była kasa fiskalna.


Zaczęłam się zastanawiać, czy taka kasa w ogóle jest mi potrzebna, czy muszę ja posiadać. Rozwiałam swoje wątpliwości i zaczęłam szukać odpowiedniej kasy fiskalnej. Poszłam do sklepu i nie wiedziałam od czego zacząć. Ogromna ilość kas sprawiła, że kompletnie nie wiedziałam, czego mam szukać. Wróciłam do domu i oddałam się lekturze Internetu. Wyszukiwałam informacje o wyglądzie i parametrach kas. Szukałam tej, która jest mi potrzebna. Kupiłam tę, która wydawała mi się najbardziej funkcjonalna i … kolejny problem. Co mam robić z rolkami. Kolejny raz rozpytywanie. Dowiedziałam się wreszcie, ze kopie rolek z kasy fiskalnej muszę przetrzymywać tyle czasu, ile stanowi prawo. Byłam wdzięczna samej sobie o to, że zadałam sobie to pytanie i nie wyrzucałam kopii. Rolki do kas fiskalnych kraków zakupuję przez Internet. Zwracam przede wszystkim na wysoko gatunkowy papier, aby druk nie wyblakł z czasem.

Teraz nie wyobrażam sobie pracy w moim zakładzie bez kasy fiskalnej. Jest to dla mnie bardzo ważne, bym wiedziała ilu mam klientów i za co płacą. Kiedy mam kopie rolek – spoglądam na ceny i wiem, czego mogę się spodziewać w danym miesiącu. Jest to nie tylko dokument dla różnego rodzaju urzędów. Jest to też rodzaj przypominacza dla mnie. Gdy mam wątpliwości jakie usługi były wykonywane – sięgam po nie. Kasa fiskalna przestała być dla mnie problemem. Nie uważam, żeby była tylko sprawdzeniem mnie. Jest to taki rodzaj bezpiecznika, który sprawia, że ja i moi pracownicy czujemy się lepiej i pewniej. Kasy fiskalne są na rynku od wielu lat i wchodzą w coraz więcej usług. Już nie tylko sklepy się nimi posługują. Usługodawcy też widzą taką potrzebę. Każdy klient ma prawo do paragonu, a my mamy kopie zapasowe z kasy fiskalnej i spokojnie możemy z niej korzystać. Nie tylko w celach podatkowych.
Nie wiedziałam o kasach zbyt wiele kupując to urządzenie fiskalne, teraz nauczyłam się obsługi i nie widzę możliwości, żeby jej u mnie nie było. Niektórzy klienci dziwią się, kiedy daje im paragon. A ja wiem, że tylko w ten sposób mogę zdobyć u nich sto procent zaufania. Wydanie paragonu, choć może wydawać się rzeczą błahą sprawia, że klienci wiedzą, że cechą naszego zakładu jest rzetelność i szacunek. Dlatego wszystkich znajomych, prowadzących własny biznes namawiam na kasę fiskalną.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl