Wywiad z seksuologiem

Seksuolog - pierwsze spotkanie w jego gabinecie zazwyczaj przedstawia się stresogennym wydarzeniem, lecz odkładanie opinii o wizycie że tworzyć zgubne skutki. Dużo pań tracących na zaburzenia powiązane z byciem seksualnym czeka w ciągu poradę u lekarza, częstokroć zwlekając z ostatnim nawet wiele lat. Nie jest wówczas słuszne rozwiązanie, skoro nie dość, iż nie rozwiązuje problemu, zatem w smaku może wykonać eskalację dysfunkcji. W sferze seksuologii uważają się zatem wszelkie aspekty skojarzone z płciowością pracownika w grupie fizycznej, ale omawiana dziedzina porusza również sprawy dotyczące ludzkiej dusze i emocjonalności. Seksuolodzy w szerokim mieście (takim jak Kraków są dostępni praktycznie od ręki, wystarczy tylko zasięgnąć języka w wyszukiwarce. Zaburzenia funkcji seksualnych, obiekcje odnośnie własnej orientacji czy tożsamości fizycznej lub zmagania związane spośród jej pomocą ze strony środowiska społecznego, to najpopularniejsze zmartwienia pacjentów zakładających się do seksuologa. Dyskomfort związany z komplikacjami dotyczącymi życia osobistego miewa diametralny nacisk na stałą egzystencję, dlatego nie wolno bagatelizować niepokojących nas objawów.

Pomimo wszechobecności seksu w mediach, grupę ludzi nadal wstydzi się otwarcie rozmawiać na problemy powiązane z własną seksualnością. Z obecnego warunku mnóstwo osób cierpi w milczeniu z początku licznych kłamstw, przeinaczeń, stereotypów oraz błędnych przekonań dotyczących seksu i płciowości. Spotkanie z seksuologiem składa się więc możliwością do zmierzenia się z znanymi najbardziej niebezpiecznymi problemami i ułatwia ich korzystne rozwiązanie. Bez sensu na podstawową specjalizację danego seksuologa (czyli to psychiatra, ginekolog lub internista przed inicjacyjną wizytą trzeba skończyć się psychicznie do dania szczegółowego wywiadu. Jego pędem jest prawdopodobnie najbardziej uniwersalne zrozumienie przez specjalistę martwiącego nas zagadnienia, uwzględniając przy tym każde aspekty biologiczne, medyczne, psychologiczne i społeczne. Rzetelny seksuolog powinien zadawać pytania dotyczące stanu zdrowia, samopoczucia psychicznego, starych i nowych związków intymnych, orientacji fizycznej i identyfikacji płciowej, rozwoju seksualnego, punktu uważania na problem seksu oraz dotychczasowych wydarzeń w obecnej myśli.

Należy sobie uświadomić, że jako pacjent masz prawo oczekiwać od seksuologa przestrzegania Twoich praw seksualnych, czyli spodziewać się ze strony lekarza: wyrozumiałości, życzliwego traktowania, kultury osobistej, bezstronności światopoglądowej, akceptacji głowie i tożsamości seksualnej, poszanowania granic intymności psychofizycznej oraz udzielenia zrozumiałych dla Ciebie informacji. Dalszym ciągiem diagnozy seksuologa następującym po wywiadzie będzie pytanie somatyczne stworzone przez specjalistę z powierzchnie pokrewnej (tj. ginekolog w sukcesie osób bądź urolog w wypadku mężczyzn, aczkolwiek możliwe istnieje jeszcze badanie psychologiczne, polegające na dobraniu odpowiedniego kwestionariusza lub testu. Seksuolog może jeszcze zasugerować skierowanie do stworzenia badań biochemicznych i hormonalnych krwi, czyli pomiaru poziomu glukozy i cholesterolu albo progesteronu i estrogenu czy testosteronu. Musimy zdać sobie sprawę, iż pragnienia seksualne chodzą do kategorii potrzeb fizjologicznych, natomiast ich zaspokojenie jest jednym z niezbędnych czynników nadającym życiu sens.