Wskazania do przeprowadzenia in vitro

Zapłodnienie in vitro polega na połączeniu komórki jajowej i plemnika poza organizmem kobiety. Z leczenia in vitro mogą skorzystać pary, które są małżeństwem lub pozostają w związkach nieformalnych.

cdn optima kadry i płace instrukcjaProgram Comarch CDN Optima Kadry i Płace - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

 Wskazaniem do in vitro są:
1.) obniżone parametry nasienia (niezależnie od przyczyny),
2.) niemożność wywołania owulacji,
3.) niedrożność jajowodów,
4.) endometrioza,
5.) niepowodzenia przy wykorzystaniu innych metod wspomaganego rozrodu,
6.) niemożność określenia przyczyn niepłodności.
Jedna z najlepszych w Polsce klinik niepłodności jest klinika In vitro Kraków.
Przebieg leczenia podzielony jest na kilka etapów.
Pierwsza wizyta jest obowiązkowa dla obojga partnerów, należy przygotować całą dokumentacje medyczną leczenia niepłodności. Na takiej wizycie przeprowadzana jest ankieta medyczna a także badanie kobiety. Mężczyzna dostaje skierowanie na badania szczegółowe.
Na kolejnych wizytach lekarz, na podstawie wyników badań, wybiera technikę zapłodnienia in vitro. Jeśli wymaga tego sytuacja zleca kolejne szczegółowe badania.
W dalszej części kobieta musi przejść stymulacje hormonalną. Celem tego jest zwiększenie liczby dojrzałych komórek jajowych. Lekarz zleca USG i badania, na podstawie tych wyników określa datę pobrania komórek jajowych do zapłodnienia In vitro.
W określonym terminie pacjentka zgłasza się do kliniki na zabieg. Trwa on około 15 minut w znieczuleniu. Zaś partner zgłasza się również do klinki w celu oddania nasienia w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu w klinice.
W laboratorium sześć spośród wszystkich pobranych komórek jajowych łączy się z plemnikami. W ten oto sposób powstają zarodki.
Zapłodnione komórki jajowe zostają umieszczone w inkubatorze, gdzie posiadają odpowiednie warunki, aby się rozwijać.
Do zapłodnienia wybiera się 1 lub 2 zarodki i wprowadza się je do jamy macicy, aby mogły tam się zagnieździć.
Pacjentka po zapłodnieniu musi prowadzić spokojny tryb życia. Zalecana jest także wstrzemięźliwość seksualna do czasu wykonania testów ciążowych. Po 12 dniach pacjentka zgłasza się do klinki w celu badań określających stężenie poziomu HCG, który potwierdza ciążę.