Weterynarz o co warto go zapytac

cdn optima kadry i płace plusProgram Comarch CDN Optima Kadry i Płace - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

Jeśli jesteśmy właścicielami domowego zwierzęcia, warto w miarę możliwości jak najszybciej, iść z nim do weterynarza. Zwierzęta, podobnie jak ludzie, powinny poddawać się badaniom profilaktycznym, by uniknąć wielu ciężkich schorzeń.
Obecnie podstawowe badanie możemy przeprowadzić w domu. Dotyczy to zwłaszcza kotów, które swoje potrzeby fizjologiczne załatwiają w kuwecie. Wystarczy kupić specjalny żwirek zmieniający kolor, gdy coś jest nie tak, by udać się do weterynarza w odpowiednim czasie. Innym ciekawym rozwiązaniem jest test na boreliozę, który przeprowadza się na złapanym kleszczu. To może pomóc nie tylko w przypadku zwierząt, ale i ludzi.
Inne badania może wykonać jedynie weterynarz – my możemy jeszcze sprawdzać wagę zwierzęcia i obserwować je, by móc później szczegółowo odpowiadać na pytania specjalisty.
Lekarz od zwierząt może zlecić podstawowe badania krwi, które mogą dać odpowiedź na pytanie, czy nasz pupil jest w dobrym stanie. Zdarza się, że choć zwierzę nie ma żadnych dolegliwości, to jednak tak naprawdę nie czuje się najlepiej. Weterynarz może nam także przypomnieć o szczepieniach, które choć nie są obowiązkowe mogą nawet uratować życie naszemu psu, kotu czy królikowi.
Jednym z koniecznych zabiegów jest sterylizacja. O ile nie mamy hodowli i nie potrzebujemy reproduktorów, to ten zabieg jest konieczny. Wiele osób nie chce przyjąć tego do wiadomości. Weterynarz może doradzić również inne rodzaje antykoncepcji dla zwierząt. Jednak należy pamiętać, że stosowanie jej zbyt długo może nie być zbyt zdrowe, a ponadto podanie tabletki kotu nie zawsze jest łatwe. Warto rozważyć również tę sprawę jeszcze przed pierwszą wizytą w lecznicy.