Transakcje offline mbank

Niemal wszystek z nas posiada kartę płatniczą. Niektórzy stanowią je, bo dodają im one realne korzyści w życiu codziennym, drudzy ale dopiero z potrzeby zakładają się do banku po wyrobienie swojego “plastiku”, skoro jest wówczas dla nich najbezpieczniejszy rozwiązanie sięgania po pieniądze skupione na koncie.

 

Korzystanie z stron płatniczych w ostatnich czasach jest jeszcze bezpieczniejsze. Fraudy pieniężne zdarzają się coraz rzadziej, a ewentualne zniknięcie pieniędzy z konta często połączone jest z niewiedzą lub nieostrożnością samego posiadacza karty płatniczej. Mówiąc o bezpieczeństwie kart należy wspomnieć o płatnościach zbliżeniowych. Ich podejmowanie wymaga jedynie przyłożenia karty, a terminal pos sam weźmie spośród niej odpowiednie wiadomości i autoryzuje naszą płatność. Jednak płatności te szczególnie nie wymagają podania kodu PIN jeżeli są na kwoty niższe niż pięćdziesiąt złotych, co wiele pań uważa za dużą wadę w bezpieczeństwie. To ale nie do tyłu prawda. Owszem, zgubienie karty będzie rzeczywiście skutkowało zagrożeniem utraty pieniędzy z konta, jednak jedynie do wielkości z góry założonej przez bank-wydawcę karty, lub tegoż producenta. Szczególnie też liczby wahają się w miarach 100-200zł, po jakiego otrzymaniu karta zmusza terminal pos do skrzyżowania z bankiem celem dokonania autoryzacji.

Sprzeczne z zmianie banki z samego powodu nie pozwalają na budowanie transakcji tzw. off-line za pomocą kart zbliżeniowych. Wszystkie umowy są autoryzowane na mieszkaniu, co robi każdorazowo nawiązanie połączenia z bankiem oraz zobaczenie czy narzekamy na koncie odpowiednie środki. Jeśli zastrzeżemy w banku kartę jako skradzioną złodziej nie lecz nie wyciągnie z niej żadnych pieniędzy, ale terminal pos w handlu poinformuje sprzedawcę, że klient posługuje się skradzioną kartą. Pozwala więc na szybkie otoczenie i obezwładnienie sprawcy oraz danie go w ręce organów ścigania. Karty zbliżeniowe nie są czyli tak niebezpiecznie, jak niektóre gazety usiłują grać w prostych artykułach. Ponadto, jeszcze liczniejsza kwota banków umożliwia klientom zablokowanie możliwości dokonywania płatności zbliżeniowych za usługą ich stron, jeśli dany bank tworzy w możliwości jedynie umowy z lokatą płatności zbliżeniowych.