Szlaki rowerowe lubuskie

Miłośnicy przemierzania świata na dwóch kółkach są poważne ofert w obszarze zwiedzania Polski tym materiałem transportu. Jeśli jednak czują niedosyt, lub i chcą rozwinąć swoje rowerowe szlaki i o miejsca poza granicami Polski, powinny zapoznać się z poniższą listą. Niniejszym przedstawiamy państwu listę obejmującą najładniejsze i największe szlaki rowerowe w Europie, które stanowczo powinno się dać do naszej listy przemierzonych rowerami terenów.

Węgry, szlak wokół Balatonu – ścieżka ta ma sobie około 200 km długości i stanowi jedyna z bardziej eksponowanych i nowoczesnych tras rowerowych na Węgrzech. Czas przemierzenia całości trasy przez doświadczonego cyklistę wynosił będzie prawie 3 dni, niezbędne dlatego będzie wyposażenie się w namiot lub dodatkowe kapitały na opłatę noclegu.
Francja, trasa z Luchon do Bajonny – Francja jest jasna nie wyłącznie dla cyklistów, jednak zwłaszcza dla miłośników dwóch kółek przygotowała wyjątkowy, malowniczy szlak powiększający się na jakiś 325 km. W jego skład wchodzi między innymi Col du Tourmalet, sam spośród najbardziej znaczących podjazdów Tour de France, którego wysokość wynosi 2115 m.n.p.m. i nachyleniu 10%.
Belgia, flamandzka trasa rowerowa – rejon tenże istnieje całkiem wymarzonym z artykułu widzenia cyklistów, jest bowiem wiele malowniczych szlaków rowerowych, dzięki jakim nie tylko zaspokoimy potrzebę podróżowania na rowerze, ale ponadto będziemy uważali okazję podziwiania przepięknych, flandryjskich rejonów. Najbardziej oczywisty szlak belgijski ma długość około 220 km.
Norwegia, fiordy i Góry Skandynawskie – trasę rowerową wzdłuż najdłuższego fiordu Norwegii (czyli Sognefjord) ważna w niniejszym wypadku związać ze zwiedzaniem średniowiecznego kościoła, jaki stał wprowadzony na listę UNESCO, dzięki temu nie tylko potrzeba podróżowania rowerem zostanie zaspokojona, lecz również chęć poznania tradycji i najwyższych zabytków świata. Całość szlaku wzdłuż fiordu wynosi około 203 km.

Przedstawione szlaki rowerowe w Europie są jedynie namiastką tego, co może zobaczyć i cenić podróżnik, znajdujący się na rowerowe wycieczki. Warto zatem zaopatrzyć się w wzory i wtrącić do zakładek w wyszukiwarce internetowej fora oraz serwisy, które regularnie uaktualniają informacje o innych ścieżkach rowerowych w rogu oraz na świecie.