Szatkownica do warzyw rowniez dla amatorow kuchennych

Jeśli dużo czasu spędzasz w kuchni, zapewne wiesz, jak męczące jest ścieranie i krojenie warzyw ręcznie. To czasochłonne i monotonne zajęcie. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej ciekawych rozwiązań, które usprawniają prace kuchenne, pozwalają zaoszczędzić czas i koją nasze nerwy. Jednym z nich jest szatkownica do warzyw.

Urządzenie to zastępuje zarówno tarkę, maszynkę do warzyw, jak i zwykły nóż kuchenny. Szatkownicą pokroimy warzywa w plastry, kostki i słupki lub zetrzemy na wiórki. Dzięki wymiennym tarczom ich wielkość możemy regulować.

krajalnice do wędlin

To idealny produkt nie tylko dla profesjonalnych kucharzy, ale i dla amatorów, dla których gotowanie jest prawdziwą pasją. Podczas przygotowywania posiłków ważna jest zręczność i czas, a szatkownica z pewnością zapewni kilka dodatkowych minut. Przyda się zwłaszcza wtedy, gdy organizujemy obiad dla większej liczby osób.

Nad zakupem szatkownicy z pewnością powinni się zastanowić przedsiębiorcy prowadzący własny lokal gastronomiczny. Urządzenie znacznie usprawniłoby pracę kucharzy, a także podniosłoby jej komfort. Profesjonalny sprzęt, przeznaczony do stosowania w placówkach zbiorowego żywienia, pozwala nie tylko na krojenie warzyw, ale i owoców, a często za jego pomocą można również rozdrabniać sery, orzechy i suche pieczywo. Tego typu szatkownice pozwalają na przygotowanie od kilkudziesięciu do kilkuset porcji dziennie.

Ceny szatkownic różnią się w zależności od przeznaczenia i obciążenia (liczby porcji na dzień). Te do użytku domowego nie są drogie, ale i posiadają mniej funkcji. Właściciele lokali gastronomicznych powinni być przygotowani na wydatek rzędu kilku tysięcy (2500-4000) złotych.

Choć na rynku istnieje wiele akcesoriów do krojenia warzyw, warto zastanowić się nad zakupem szatkownicy. Kilka gadżetów możemy zastąpić jednym wielofunkcyjnym urządzeniem, które będzie nam służyło przez długi czas.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl