Stroj przeciwdeszczowy do jazdy na rowerze

Wytrwali miłośnicy jazdy na rowerze nie są w stanie odmówić sobie przyjemności czerpanej z jazdy na rowerze nawet w czasie przewidywanego deszczu. Tłumaczą, że odpowiedni strój przeciwdeszczowy do jazdy na rowerze nie czyni żadnej różnicy między wypadami rowerowymi w deszczu jak i w czasie dobrej pogody. Poniżej przedstawiamy potencjalny strój przeciwdeszczowy do jazdy na rowerze oraz ranking najlepszego sprzętu przeciwdeszczowego, jednak będzie on tylko wskazówką do tego, na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Jak wiadomo, nasze wymagania będą inne podczas wyprawy w lekką mżawkę i wypad w miejsce, gdzie z natury pogoda jest kapryśna.

  1. Lekka kurtka przeciwdeszczowa – jej główną zaleta jest to, że niewiele waży, a po złożeniu zajmuje mało miejsca. Jest dobrym rozwiązaniem, kiedy wybieramy się na przejażdżkę w czasie niepewnej pogody, ale na pewno nie na permanentną ulewę. Jej główną wadą jest mała przepuszczalność powietrza, czyli po długim okresie intensywnego wysiłku nasze ciało może się nadmiernie spocić a my zaczniemy czuć się jak w saunie.
  2. Tradycyjna kurtka przeciwdeszczowa – jest cięższa i grubsza od wcześniej opisanej kurteczki przeciwdeszczowej, jednak nadaje się nie tylko na rower, ale i na piesze przechadzki. Najlepsza kurtka przeciwdeszczowa powinna mieć stójkę, lekko przedłużony tył, (aby ochronić nasze nerki przed wychłodzeniem) oraz przynajmniej jedną kieszeń na drobiazgi. Co więcej, tego typu sportowe kurtki przeciwdeszczowe są wyposażone w membranę, dzięki czemu okrycie nie tylko chroni nas przed deszczem, ale również odprowadza pot, dzięki czemu po długim wysiłku nie poczujemy nieprzyjemnego wrażenia gotowania się.
  3. Spodnie przeciwdeszczowe – wybór wygląda w zasadzie tak samo jak z kurtkami. Albo lekkie, ale słabo oddychające, albo lekko grubsze, lecz odprowadzające pot. Najważniejszym jest jednak, aby zwrócić uwagę na fakt, czy damy radę przeciwdeszczowe spodnie ubrać również na zwykłe spodnie, najlepiej bez ściągania obuwia (czasem zdarza się, że kiedy złapie nas deszcz nie mamy ani ochoty, ani warunków by przebierać spodnie).

Strój przeciwdeszczowy do jazdy na rowerze może obejmować wszystkie wyżej wymienione elementy garderoby. Dodatkowym rozwiązaniem są również specjalne ochraniacze przeciwdeszczowe na kask, buty i rękawice. Natomiast czy będą one używane w głównej mierze zależą od indywidualnych preferencji rowerzysty i warunków, w jakich się znajdzie.