Strefa zagrozenia wybuchem z2

Pracoholizm jest prawdziwym uzależnieniem psychicznym. Wykazuje się ciągłą potrzebą robienia naszych obowiązków, w wypadku której zaniedbuje się rodzinę, przyjaciół, odpoczynek, a także sen. Oczywiście funkcja stanowi drinku z wyjątków życia każdego człowieka. Dlatego pracoholizm to miłe uzależnienie, które nie styka się z zawstydzeniem. Jednak kiedy je obok siebie rozpoznać?

Pracoholizm cechuje się ogromną potrzebą codziennej pracy. Chorzy traktują każdą wolną chwilę jako zabity czas. Odczuwają wtedy dyskomfort oraz kiepski nastrój. Często są w naszych biurach po godzinach i zrywają z wolnych dni i urlopów. To przez ostatnie zaniedbują rodzinę, partnerów oraz nie czerpią z żadnych rozrywek oraz nie prowadzą swoich słabości i zaangażowań. Bardzo często prowadzą temu przewlekłe bóle głowy, nudności, uczucie zmęczenia i problemy z kolekcją i snem.

Aby ułatwić sobie leczenie warto odnaleźć winy tego faktu. Zwykle związani są typowymi perfekcjonistami. Są poważne ambicje a chcą wszystko wykonywać wprost idealnie, bardzo mocno, bez żadnych niedociągnięć. Dużo kobiet ma również, że pracoholizm może wiązać się z doświadczeniem braku swej wartości. Uzależnieni często mogli mieć kłopoty materialne w przeszłości, a dzisiaj zależą jak daleko wykorzystać swoją rolę, aby podnieść swoje zarobki.

Pracoholizm, jak wszystkie uzależnienie psychiczne, posiada bezpośrednie negatywne skutki. Samą z nich stanowi paradoksalnie spadek efektywności i produktywności. Pracoholicy są przemęczeni ciągłym wykonywaniem obowiązków, zatem nie zdają sobie sprawy z ostatniego, że właśnie właściwie tracą mnóstwo czasu na np. pamiętanie o rzeczy i myślenie się nad wszystkim zadaniem. Najgorszym skutkiem ubocznym jest stracenie opiece nad swym mieszkaniem, dlatego uzależnieni koniecznie muszą wybrać się na właściwą psychoterapię.