Seks a zdrowie psychiczne

Jeśli chcemy mieć doskonałe zdrowie, musimy dbać nie tylko o swoje ciało i organizm, ale także i o własną psychikę. To ona jest przecież bardzo ważna, bo dzięki niej możemy spokojnie przechodzić przez każdy dzień. Niestety, są pewne czynniki, które niekorzystnie wpływają na naszą psychikę. Jednym z nich jest brak seksu. Co może więc on zmienić w naszym zdrowiu psychicznym?

Każdy seksuolog powie nam o tym, że seks jest ważny i dla ciała, i dla ducha. Jest w tym sporo prawdy. Po pierwsze, osoby, które regularnie uprawiają seks, są zadowolone z siebie i mają wyższą samoocenę od ludzi wstrzymujących się od zaspokajania własnych potrzeb. Mężczyźni dzięki stosunkom zyskują pewność siebie, a kobiety stają się śmielsze i chętniej podchodzą do życia ze sporą odwagą. Są to rzeczy udowodnione naukowo. Gdy więc pragniemy podbudować swoją samoocenę, powinniśmy po prostu zacząć więcej się kochać. W przeciwnym wypadku prawdopodobnie zaczniemy narzekać na swoje ciało, cały wygląd i ogólnie całe życie.

Dodatkowo, regularny seks zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na depresję. A niestety, jest to dość powszechna i często spotykana choroba w dzisiejszych czasach. Podczas stosunków w organizmie człowieka wydzielają się endorfiny, które działają dokładnie tak samo, jak substancje pojawiające się w trakcie wysiłku fizycznego. To właśnie endorfiny bezpośrednio wpływają na nasze samopoczucie, także sprawiają, że tryskamy doskonałą energią. Dodatkowo, niektórzy uważają, że seks działa praktycznie tak samo jak morfina. To on doskonale łagodzi ból i inne dolegliwości. Przy tym radzi sobie także z bezsennością, a jak wiadomo, wypoczęty i wyspany człowiek, to szczęśliwy człowiek. Zalet seksu jest więc naprawdę mnóstwo.

Gdy jednak nie możemy korzystać z takich zalet i mamy problemy ze swoją seksualnością, powinniśmy skorzystać z pomocy specjalisty. Seksuolog Kraków na pewno wytłumaczy nam, czego właściwie obawiamy się podczas takich zbliżeń. Gdy już rozpoznamy przyczynę całego problemu, będziemy ją mogli spokojnie wyeliminować. A wtedy rozpoczniemy już swoje prawdziwe życie seksualne.