Przewody przeciwwybuchowe

Zakłady produkcyjne i przemysłowe znają być czasem bardzo dużym miejscem. Może zajść w nich do pożaru, wycieku szkodliwych substancji lub wybuchów.
Wybuchy są szczególnie niebezpieczne, ponieważ zachodzi w ich trakcie nagłe wyzwolenie ogromnych sumy energii. Pożar potrafi dość długo się uczyć i przeżyć w chwilę opanowanym, wyciek można neutralizować tamami i sorbentami, natomiast wybuch w trakcie zajścia automatycznie potrafi zabrać istnienie oraz zdrowie ludzkie. Stanowi obecne powodem, dla którego wybuchom należy unikać z wyprzedzeniem.

 

http://megum.com.pl/polkas/Pl/oferta/uslugi/1/

Aby wybuchł mógł spotkać muszą stać wykonane dwa podstawowe warunki:
1) musi wystąpić mieszanina wybuchowa (w punktach produkcyjnych głównie gazowa),
2) musi być inicjator wybuchu (iskra, płomień, wyładowanie elektryczne, lub gorące źródło światła).

By nie dołączyło do stworzenia mieszaniny wybuchowej, powinniśmy zamontować czujniki wykrywające niebezpieczne gazy. Jeśli jednak, okazało aby się, że czujniki zawiodły i mieszanina wybuchowa już powstała, należało by zadbać o uniemożliwienie zajścia wybuchu. Ponieważ zakłady są najczęściej oświetlone dwadzieścia cztery pory na dzień, źródło światła jest najczęstszym inicjatorem wybuchu.
Oprawa ab 50 stworzona przez firmę WOLF stanowi dobrym rozwiązaniem w takich wypadkach. Stanowi owo styl oprawy zawieszonej, która sprawi istnieje w technologii przeciwwybuchowej. Oprawa ab 50 jest dedykowana dla żarowych oraz wysokoprężnych wyładowczych źródeł światła. Oprawa jest spełniona razem z wymaganiami dyrektywy ATEX (94/9/WE).
Firma WOLF jest sprawdzonym dostawcą przeciwwybuchowych opraw świetlnych. Zaufanie zdobyła wśród największych korporacji, dzięki sytuacje i niezawodności. Spokojnie można zobaczyć, że stosując produkty firmy WOLF takie jak oprawa ab 50, zyskujemy na bezpieczeństwie, prestiżu i spokoju ducha polskim i pracowników.