Przenosnik w hucie krzyzowka

Samymi z najczęściej używanych urządzeń do transportu i dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy je w właściwie wszystkim zakładzie produkującym suche mieszanki, lecz nie tylko. Miejsc, w jakich podajniki znajdują swoje zastosowanie jest znacznie bardzo i nie sposób wszystkie wymienić.

Podajnik ślimakowy jest urządzeniem, które działa do transportowania przeróżnych pyłów, od bardzo miałkich do ziaren o wielkiej granulacji. Dzięki temuż jego przeznaczenia są bardzo wysokie. Ponadto dodatkowym plusem tego podejścia jest fakt, iż transport tychże pyłów kończyć się może także w stopniu, kiedy i pod dowolnym kątem.

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Ważne spośród nich wyróżniają się większą wytrzymałością i - co za tym idzie - większą wydajnością. Jeżeli natomiast chodzi o przenośniki korytowe to ich doskonałym atutem jest fakt, że kupią na ławy dostęp do przenośnika co z kolei jest niezastąpione w sprawie, gdy chcemy kontrolować trasę transportu.

Projektując przenośniki ślimakowe wybiera się pod uwagę przede każdym wydajność godzinową. Właściwie dobrane produkty i specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego narzędzia oraz niezawodność, chociażby w sukcesu przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Dużym jest, że przenośniki ślimakowe wciąż są wykonywane zgodnie z specjalnymi wytycznymi podanymi przez klienta. Szczególnie istotą sprawą jest długość i wielkość urządzenia, lecz również umiejscowienie wlotu i wylotu i ustalenie kąta nachylenia. Często realizuje się wersje wzmocnione podajników ze względu na pozycję zorganizowania w szczególnie trudnych warunkach.

Dobrym jest duża skala obszarów, w których mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Ważna je odkryć zarówno w betoniarniach, przy piecach grzewczych kiedy także w przemyśle spożywczym. Bardzo często otrzymuje się z nich w trakcie obróbki zboża, na dowód do jego wietrzenia istniej także czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie mają także hodowcy, którzy przy ich zachowaniu mieszają i dostarczają suchą karmę zwierzętom.