Postep technologiczny a rynek pracy

W obecnych czasach wraz z rozwojem technologicznym czynności, które do ostatniej pory robiły się być ciężkie zatrzymują się realne. Wszystko dzięki ogromnemu postępowi jaki przygotowuje się z dnia na dobę na swoich oczach.

Nikogo szybko nie dziwią rozmowy prowadzone przy zastosowaniu telefonu komórkowego - ba - dla pokoleń urodzonych w ostatnich kilkunastu latach brak telefonu komórkowego jest czymś wprost trudnym do wyobrażenia. Dlatego jeszcze ten sztandarowy przykład pokazuje przemianę jaka istnieje swym udziałem.

Jednakże rozwój technologiczny to także pojawianie się coraz to kolejnych udogodnień dnia codziennego, jak i stopniowe udoskonalanie rzeczy istniejących już z dawien dawna. Przykładem pewno być tu znana od wielu dekad kamera. Obecnie drinkiem z biegów jakie rozumieją ten model sprzętu audiowizualnego jest ich stopniowa miniaturyzacja. Traktuje wtedy przede wszystkim zwiększyć wygodę ich używania przez co zostaną się bardziej przydatne niezależnie od chwili.

Miniaturyzacja, na co nie każdy zwraca uwagę, ma jednakże i swój drugi element - może wystawiać na szwank poczucie naszej prywatności. W który niby sposób - zapyta wnikliwy sceptyk. Ano chociażby poprzez montowanie cel w mieszkaniach, jakich nie podejrzewalibyśmy o możliwość zlokalizowania w nich rejestratorów obrazu.

Kamery mikroskopowe, bo do takiego stopnia miniaturyzacji już doszliśmy, mogą istnieć krótsze niż łepek od szpilki. Dzięki temu posiadają wdzięczne narzędzie prace quasi szpiegowskiej. Oczywiście dla zwykłego, szarego człowieka idzie zatem jak fikcja. A jeśli weźmiemy pod opiekę możliwość rejestrowania przez taką kamerę sytuacji, której zainteresowani nie chcieliby aby ktokolwiek dowiedział się o jej zaistnieniu to wówczas na całą hipotezę pada kilka inne światło.

Mikroskopowa rejestracja obrazu może to służyć chociażby do wywiadu gospodarczego, podglądania małżonka podejrzewanego o niewierność czy wreszcie pilnowania czasie w określonym miejscy jako alternatywny monitoring. Bez sensu na twórz wykorzystania kamera mikroskopowa będzie stanowiła użyteczne narzędzie do zapisu obrazu wszędzie tam, gdzie tradycyjna kamera nie ma racji bytu.