Pojemnik kuchenny

Dozowniki celkowe to często wykorzystywane urządzenia. W współzależności od projekcie i modelu mogą stanowić pozostawione do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które idą w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzebie dekompensacji. Temperatura pyłów nie potrafi być piękniejsza niż 200 stopni Celsjusza oraz nie prawdopodobnie być mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest całkiem prosta. Pył ze zbiornika trafia do dozownika przez otwór wlotowy. Następnie jest on poruszany w celkach ze skrzydełkami kierującego się bębna.

Dozowniki celkowe mają za stanowisko w droga ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą zatem w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują wykorzystanie na każdym etapie produkcji, również w terenie działania technologicznej linii pakowania produktów, w branży ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Często są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o różnych ciśnieniach. Ważna je tworzyć np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują też zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Samym z punktów wyposażenia dozowników celkowych potrafi żyć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej można z możliwością dostosować wydajność dozownika do lokalnych potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.