Paragon z drukarki fiskalnej to nie tylko dowod sprzedazy

Od dawna miałam wrażenie, że powinnam zająć się czymś innym, niż robiłam dotychczas. Nie podobał mi się ani system pracy, ani tym bardziej podejście do pracowników. Postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce i założyć własną działalność gospodarczą. Postawiłam na siebie i otworzyłam gabinet odnowy biologicznej. Zatrudniłam też fryzjerkę i kosmetyczkę.


Od razu wiedziałam, że potrzebuję kasy fiskalnej. Nie bardzo wiedziałam jak to zrobić, jak ją wybrać i tak w ogóle – co dalej. Weszłam na stronę internetową kasy fiskalne tarnów i zobaczyłam przebogatą i różnorodną ofertę.  Na szczęście sprzedawcy doradzili mi odpowiedni wybór i wskazali krok po kroku, co trzeba robić, żeby zalegalizować kasę fiskalną. Kolejnym moim zadaniem było zalegalizowanie kasy i nadanie jej numeru ewidencyjnego przez Urząd Skarbowy. Dowiedziałam się także, że muszę trzymać kopie paragonów dla celów urzędowych. Wkrótce przekonałam się, że także dla siebie samej, by móc sprawdzić, na jakie zyski i z czego mogę liczyć w poszczególnych miesiącach. Okazało się wkrótce, że paragon z drukarki fiskalnej, który daje swoim klientom, to nie tylko dowód sprzedaży, to także swojego rodzaju moja wizytówka. Wiedziałam o tym, że są jakieś loterie paragonowe, ale nie bardzo rozumiałam ich zamysł. Dla mnie było oczywiste, że przy zapłacie dawałam paragon. Jednak nie wszyscy tak robili. Nie lubię patrzeć na to, co robi moja konkurencja, jeśli chodzi o pieniądze, obserwuję co prawda ceny, zabiegi, ale nigdy nie przyszło mi do głowy, że mogą nie dawać paragonów, lub po prostu oszukiwać. Dla mnie uczciwość to podstawa. Uczciwość wobec urzędów to także dobry wizerunek wśród klientów. Wkrótce to zrozumiałam. Nauczyłam się, że uśmiech i wręczenie paragonu, możliwość zapłaty kartą – naprawdę dla korzystających z moich usług- to bardzo ważna rzecz. Czują się bowiem wtedy doceniani.
Dając paragon czuję się zatem troszkę tak, jakbym wręczała wizytówkę, pod którą składam własnoręczny podpis – uczciwy sprzedawca, uczciwa usługa i usługodawca. Zatem paragon z drukarki fiskalnej to nie tylko skrawek papieru, to także renoma mojego zakładu. Szybko przyzwyczaili się do tego także moi pracownicy, którzy zrozumieli, że kasa fiskalna, to nasz wspólny przyjaciel.