Pakowanie prozniowe in english

http://www.polkas.pl/Pl/artykul/program_do_obslugi_sklepu_ktory_wybrac/

Pakowanie próżniowe daje dużą moc nad tradycyjnymi formami pakowania i trzymania. Produkty zapakowane w współczesny zabieg dłużej zachowują świeżość zaś są prostsze w transporcie na znaczniejsze odległości.

Tworzą one na prawdzie odsysania powietrza z opakowania foliowego, które stanowi dodatkowo zgrzewane i hermetycznie zamknięte. Podstawowe części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze oraz listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa rodzaje pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie cały artykuł w opakowaniu jest wprowadzany we pomieszczeniu specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z pełnego wnętrza komory. Stanowi toż dużo znacząca forma. Po skończeniu procesu zwykle komora rozwija się samoczynnie. Ten model urządzenia pozawala na długą powtarzalność procesu i sprawność w wyborze parametrów ważni i energie zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się z młodych umożliwiających pakowanie samego towaru na raz do znacznie szybkich wymagających specjalnych kół działających w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - charakteryzuję się zewnętrznym typem ssania. Zazwyczaj stanowi ona niedużych rozmiarów. Produkty dostają się na zewnątrz urządzenia i do zabiegu jest składany jedynie koniec worka. Odsysanie więc przeprowadza się na zewnątrz komory. Dla tego modelu urządzania chciane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie istotne jest, jaki rodzaj wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Jest ona same na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę artykułów o fantazyjnych kształtach oraz gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają natomiast mniejsze koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i powiązana spośród tym znakomitsza kwota pakowanych towarów na dzień. Dla zastosowań amatorskich lub w ścisłej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań komercyjnych w szybkich sklepach lub zakładach produkcyjnych doskonalszym lekarstwem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to proces pakowania natomiast w większym horyzoncie czasowym kupi na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Krajowym targu istnieje dużo producentów pakowarek. Tepro to marka produkująca pakowarki próżniowe, będąca na targu już 50 lat!