Ochrona przeciwwybuchowa dla zagrozonych obiektow

Przestrzenie takie jak fabryki środków chemicznych, stacje benzynowe, lotniska czy stocznie, są miejscami zagrożonymi wybuchem. Jest tak ze względu na groźne mieszaniny substancji w formie gazowej czy parowej albo mgielnej. Pożar i eksplozja może wydarzyć się na skutek działania łuku elektrycznego lub iskry.

Nie trudno się domyślić jak wielkie straty materialne przynosi takie zdarzenie, lecz oczywiście zagrożone jest także życie i zdrowie ludzi, którzy znajdowaliby się w przestrzeni w momencie wybuchu. Dlatego tak ogromne znaczenie ma skuteczna ochrona przeciwwybuchowa stosowana na takich obszarach (explosion protection).

Obudowy do komponentów elektrycznych.

Rozwiązania dla przemysłu, które eliminują zagrożenie to obudowy dla komponentów elektrycznych. Ich zastosowania wymagają nie tylko względy bezpieczeństwa, ale także przepisy. Obudowy dostępne w sprzedaży są oferowane klientom w wymiarach standardowych, ale można także zamówić produkty niestandardowe. Obudowy mogą być wykonane ze stali, poliestru lub aluminium. Produkty stalowe mogą być zrobione zarówno ze stali nierdzewnej, jak i pomalowane farbą proszkową. Dzięki temu można dopasować ich wygląd także do estetyki pomieszczenia. Dla bardziej wymagającego środowiska dedykowane są obudowy poliestrowe. Stworzone są z materiału wzmacnianego włóknem szklanym z dodatkiem grafitu. Dzięki temu cząstki, mogące doprowadzić do wybuchu nie zbierają się nie ich powierzchni. Detale z aluminium cechują się lekkością. Mogą być sprzedawane jako puste lub wyposażone w komponenty. Wybierając produkty do strefy zagrożonej wybuchem, warto kierować się przede wszystkim ich wysoką jakością oraz należy dokładnie sprawdzić, czy posiadają wszelkie atesty i certyfikaty, których wymagają przepisy.