Obowiazek stosowania kasy fiskalnej przy sprzedazy wysylkowej

Razem z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest jakikolwiek przedsiębiorca, który wykonywa usługi lub robi sprzedaży na praca osób zewnętrznych i rolników liczących się na podstawie ryczałtu. Do kraju 2016 roku podatnicy mogą ciągle korzystać z niektórych przywilejów podatkowych, bez potrzebie nabywania kas fiskalnych.

 

Jak nie ma celu posiadania kasy.
Samym z przepisów, który obowiązuje do kraju 2016 roku, jest przepis wspominający o tym, że przedsiębiorca, którego roczne ruchy w dawnym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma obowiązku rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W sukcesu firm, które rozpoczęły kampanię w terminie trwania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do grupy miesięcy prowadzenia energii w poszczególnym roku.

Kasa fiskalna – kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży.
W latach 2015 – 2016 w zestawie przedsiębiorstw, które muszą płacić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, specjaliści i lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy lub firmy gastronomiczne, które nie robią swoich usług w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy mają obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy finansowe w sposobie natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których dotyczy limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą zakupić kasę fiskalną w porządku 2 miesięcy po przekroczeniu tego kredytu. Ten jeden obowiązek w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, którzy oferują bilety na kursy pasażerskie z łatwością opłacenia ich w różny metoda niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy pokrywali się na platformie faktur za wykonane usługi na praca osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili wysoce niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wielkości obrotów ustawodawca stworzył i katalog produktów, których sprzedaż bezwzględnie pragnie być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, stron do silników a tychże silników, przyczep i naczep, aparatu fotograficznego, materiałów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.