Nowoczesne komputery stacjonarne

Często możemy określić w sklepach wyposażenie stanowiska kasjera w istoty nowoczesnego komputera - często z dotykowym ekranem - oraz drukarki finansowej i fizycznego bądź zintegrowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie podejścia najczęściej wprowadza się w wysokich marketach oraz sklepach przylegających do budów sklepów.

Jest w nich więcej asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a też produkty równie przeważnie są sprzedawane, kiedy również zajmowane. Dlatego też zachodzi potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży i dokonywania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zawsze ale ta komputeryzacja jest wymagana. Przykładowo, jak mamy do tworzenia z niewielkim sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo specyficznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W form kiedy jednorazowo zamawiamy kilka bądź kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie a kiedy rodzaj wyboru nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. To wystarczy asortyment podzielić na chwila lub kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z opłatami na jakimkolwiek samym produkcie. W postaci jeżeli tego gatunku jest nieco, nie ma przy tym niewiele pracy, i szybko jest upilnować wszelkie poprawki w zakresie ceny czy ilości artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik spełnia określony poziom dochodów, więc musi używać tego urządzenia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kwoty i użytkowania jej przy każdej transakcji, jest szeroki wybór co do gustu kasy. W sukcesu malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie posiada zbyt wielu funkcji, oraz jest przydatny w obsłudze. Możemy z góry założyć, iż są to prawa najistotniejsze dla nas w przypadku zakupu kasy i że przez duży pora nie ulegną one zmianie.