Na co nalezy zwrocic uwage przed kupnem kas fiskalnych

granulatoryZobacz naszą stronę www

Wybór kas fiskalnych wydaje się prosty. Większość ludzi uważa, że urządzenie fiskalne to tylko kasa fiskalna. Z takim też podejściem wybierają się do sklepu. Problem pojawia się wtedy, kiedy sprzedawca zadaje pytanie o cechy jakimi powinny się charakteryzować najlepsze kasy fiskalne dla nas. Co by nas interesowało? Czy wolimy zakupić zwykłą kasę czy może drukarkę fiskalną? Wtedy już nie potrafią na to odpowiedzieć. Zatem przed udaniem się do sklepu należy przede wszystkim zastanowić się nad tym do czego potrzebujemy takich kas.
Na co więc zwrócić uwagę?


Przede wszystkim na zakres pieniężny. Ile możemy przeznaczyć na ich kupno. Wiadomo, że im są droższe tym więcej funkcji posiadają. Ale czy aby na pewno potrzebujesz tak wyspecjalizowanej kasy do prowadzenia swojej działalności? Jeżeli nie, to chyba lepiej zaoszczędzić. Zresztą im więcej funkcji tym większy problem w obsłudze. Nie ma czasu na czytanie w instrukcji do czego służy każdy możliwy przycisk.
Następnym ważnym aspektem jest wielkość. Należy zastanowić się ile miejsca można przeznaczyć na umieszczenie takiego urządzenia. W działalnościach o mniejszej powierzchni duża kasa fiskalna zajmuje tylko niepotrzebnie dodatkowe miejsce, które można przeznaczyć na coś bardziej potrzebnego. Warto rozważyć kupno małej drukarki fiskalnej posnet thermal.
Ważne jest również zwrócenie uwagi na pamięć urządzenia. W firmach o większych obrotach i zróżnicowanej ofercie towarów i usług konieczny jest zakup kasy mogącej pomieścić takie informacje.
Kolejnym istotnym aspektem jest rodzaj wykonywanej pracy. Przykładowo do pracy w terenie nie można wybrać zwykłej kasy fiskalnej, która jest ciężka , nieporęczna i niekomfortowo jest przenosić ją z jednego miejsca w kolejne. Wtedy należy zdecydować się na kasę mniejszą, przystosowaną do takiej działalności.
Można również zwrócić uwagę na sposób przechowywania paragonów. Wiadomo, że w Polsce obowiązują przepisy prawne mówiące o tym, że paragony należy przetrzymywać przez 5 lat. Są dwa sposoby na takie przechowywanie. Pierwszym są zwykłe rolki , które zazwyczaj zajmują dużo miejsca i zawsze mogą się gdzieś zapodziać. Drugim, wygodniejszym jest przechowywanie paragonów w formie elektronicznej. Wtedy mamy pewność, że nigdzie nie zgubimy żadnego paragonu i nie zajmują kolejnego miejsca.
Posiadając już takie informacje łatwiej odpowiedzieć sprzedawcy jakie będą dla nas najlepsze kasy fiskalne. Precyzując mu kolejno cechy, pomoże wybrać rodzaj który nas interesuje.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl