Maksymalne orzezwienie

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który jednocześnie zaspokoiłby ich pragnienie oraz orzeźwił. W takim wypadku doskonale kontrolują się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego lub i kruszonego lodu. W internecie i pracach kucharskich można znaleźć wiele przepisów na dobre napoje tego sposobu. Tak można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, jednak warto zapoznać się wykonywać je samemu. Jest wówczas nie tylko znacznie popularniejsze rozwiązanie, ale również zdrowsze. Eksperymenty w kuchni dają niesamowitą satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny czy znajomi, którzy wejdą z wizytą w każdy upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, jest obecny o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można uzyskać o każdej chwili roku, nie tylko latem, a mleko to składnik wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to pewne z najtańszych produktów na rynku. Otrzymany napój jest miły, piękny i pożywny - wszak każdy gęsty koktajl można mieć jak oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym sposobem koktajlu stanowi obecny o smaku truskawkowym. Najlepiej przygotowywać go w momencie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i wygodne na jakimkolwiek stoisku. Ciekawym rozwiązaniem jest związanie mleka, truskawek i owoców - ta szczególna kompozycja będzie dobrym doznaniem dla naszych kubków smakowych.

Tak można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, zbudowany z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! Oraz że brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesie brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. Oraz co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest trudne - rozmawiam z badania.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście wpływ na koktajl i gotowe produkty to coraz nie wszystko. Trzeba być poważny sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z czystej firmy albo solidna rozdrabniarka do owoców. Na zbycie jest mnóstwo takich efektów oraz o przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby wybrać taki, który tak wykona swoje pragnienia oraz potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z pracą kruszenia lodu, który sprawi się nie tylko do deserów owocowych, ale także na przykład do przyrządzania mrożonej kawy.