Lampy przeciwwybuchowe led

http://erp.polkas.pl/elektroniczny-obieg-dokumentow-w-firmie-dlaczego-warto/Elektroniczny obieg dokumentów w firmie – dlaczego warto? | Systemy ERP | POLKAS

Oznaczenie EX jest dodatkowym oznaczeniem, zabezpieczenia przeciwwybuchowego, które traktowane stanowi dla urządzeń i sposobów ochronnych lub ich składników i ilości.

W kontraktu ze pięknymi dysproporcjami w zasięgu bezpieczeństwa w regionach Unii Europejskiej, zapadła decyzja o ujednoliceniu obowiązujących zasad w konkretnych krajach członkowskich. Jednolite prawa pozwoliły na dużo lepszy oraz bliższy przepływ towarów pomiędzy państwami UE. Tak powstała tzw. Dyrektywa Nowego Podejścia, która okazała się kluczowym rozwiązaniem poprawiającym współpracę pomiędzy krajami członkowskimi. Dla stref zagrożonych wybuchem oraz urządzeń, jakie są przeznaczone do roboty w niniejszych strefach należy wspomnieć o dwóch podstawowych dyrektywach ATEX (z języka francuskiego Atmosphere Explosible): - Dyrektywę 94/9/EU ATEX95 Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej (z dnia 23.03.1994 r.) w zasięgu ujednolicenia ustawodawstw krajów członkowskich dotyczących urządzeń, maszyn i ochronnych systemów, które dedykowane są do lektury w przestrzeniach zagrożonych wybuchem, - Dyrektywę 99/92/EC ATEX137 (z dnia 16.12.1999 r.) regulującą minimalne wymagania w charakterze ochrony oraz bezpieczeństwa pracowników na miejscach, na których potrafi wystąpić atmosfera zagrożenia wybuchem. Wszystkie dania EX, powinny być właściwie oznaczone oraz przejść szereg testów, które uważają na planie wyeliminować wszelką wadę fabryczną. Dyrektywy Unii Europejskiej, które Polska otrzymała w 2003 roku, ściśle znaczą i uściślają zasady produkcji oraz nazywania tego rodzaju urządzeń. Nic na materiał Atex znajdziesz tutaj.