Kasy fiskalne to powinnosc kazdego przedsiebiorcy

Nastał moment w których urządzenia fiskalne są obowiązkowe przez ustawę. Są to maszyny elektroniczne, służące do rejestracji dochodu oraz kwot podatku należnego ze sprzedaży niehurtowej. Za ich deficyt pracodawca może zostać ukarany pokaźną grzywną, która znacznie przewyższa jego dochód. Nikt nie chce więc narażać się kontroli i grzywnej.
Czasem zdarza się, że działalność gospodarcza prowadzone jest na bardzo małej przestrzenii. Przedsiębiorca zbywa swoje artykuły w internecie, a w sklepie głownie je przechowuje więc jedyna niezajęta przestrzeń to ta, gdzie stoi biurko. Urządzenia fiskalne są jednak wtedy tak samo potrzebne jak w przypadku sklepu zajmującego ogromną powierzchnię handlową.
Tak samo jest w sytuacji osób, które działają niestacjonarnie. Trudno wyobrazić sobie, że sprzedawca przemieszcza się z wielką kasą fiskalną i pełnym zapleczem niezbędnym do jej pełnego użycia. Pojawiły się jednak na rynku, urządzenia fiskalne przenośne. Mają one nieduże wymiary, mocne baterie i łatwą obsługę. Kształtem przypominają terminale do obsługiwania kart kredytowych. Czyni to z nich znakomite rozwiązanie do pracy w terenie, a więc np. wtedy kiedy musimy bezpośrednio udać się do klienta.
Urządzenia fiskalne są również istotne dla samych klientów, a nie tylko dla właścicieli firm. Dzięki paragonowi, który jest drukowany, klient ma prawo dokonania reklamacji zakupionego towaru. W końcu to druk fiskalny stanowi jedyny dowód naszego nabycia towaru. Jest także dowodem, że pracodawca prowadzi formalną działalność i odprowadza podatek od sprzedawanych artykułów i usług. Kiedy nadarzy nam się sytuacja, że urządzenia fiskalnego w sklepie są odłączone lub stoją nieużywane możemy zgłosić to do urzędu, który rozpocznie odpowiednie kroki prawne wobec pracodawcy. Grozi mu wtedy bardzo wysoka grzywna, a niekiedy nawet proces.
Kasy fiskalne ułatwiają również właścicielom kontrolować sytuację finansową w firmie. Pod koniec każdego dnia, drukowany jest bowiem podsumowanie dobowe, a na koniec miesiąca możemy wydrukować całe sprawozdanie, które zaprezentuje nam ile szczegółowo wynosi nasz dochód. Dzięki temu możemy prosto zweryfikować, czy któryś z pracowników nie przywłaszcza sobie naszej gotówki albo po prostu czy nasz biznes jest dochodowy.

Dobre kasy fiskalne