Home Bez kategorii Kasa novitus sento e opinie

Kasa novitus sento e opinie

1 lipca 2017
Paragon z kasy fiskalnej novitus lupo jest dokumentem szczególnie znaczącym i dla managerowi również dla kupującego. Ci doskonali są obowiązek wystawiania takich dowodów sprzedaży, ci kolejni powinni za wszystkim razem usuwać ze sobą paragon.

Niestety, część z nas na paragony nie zwraca większej uwagi, co w moc przypadkach może zawierać przykre konsekwencje. Jak długo powinniśmy trwać takie wydruki z kas finansowych zaś w jakich sytuacjach mogą się one nam przydać?

 

W przypadku przedsiębiorców kwestia jest nieco prosta. Kopie paragonów powinni oni zbierać przez 5 lat-na wypadek kontroli z Urzędu Skarbowego. Po co przecież taki dokument klientowi?
Ten mały skrawek papieru w wielu przykładach może korzystać głębokie znaczenie. Jeśli znamy ważność paragonu z kasy fiskalnej i znamy, w jaki sposób odpowiednio przechowywać taki dokument, możemy dużo zyskać. Dotyczy to przede całym tych form, w jakich chcemy zareklamować kupiony produkt lub podać go zaś otrzymać nasze pieniądze. W takim wypadku sprzedawca zażąda z nas okazania paragonu-potwierdzenia reklamowanej transakcji. O jakich czasach musimy mieć w chwili, gdy paragon jest nam wspierać w budowaniu reklamacji? Jeśli kupujemy artykuły spożywcze, problemy związane z nimi możemy zgłosić do 3 dni. Bardzo dłużej powinniśmy przechowywać te paragony, jakie są dokumentem zakupu ubrań, obuwia, mebli lub sprzętu RTV. Tu prawo wydaje nam aż 24 miesiące na znalezienie zalety a na zgłoszenie reklamacji. Dokładnie w chwili, gdy nie będziemy posiadać paragonu, nasza reklamacja nie zostanie uznana. Im ogromniejsza liczbę reklamowanego towaru, tym wspanialsza strata powiązana z brakiem dokumentu potwierdzającego taką sprzedaż.

Pamiętajmy więc o paragonach, które sprzedawca musi nam wręczyć podczas zakupów. Pamiętajmy także o tym, by dokumenty takie trzymać w wygodni środek. Możemy wykonać koperty, w jakich będziemy przechowywać paragony w organizacji chronologicznej, możemy pozostawić na ostatni punkt specjalne pudełko. Ważne, by dokument potwierdzający stworzone przez nas sprawy był chroniony tak długo, jak długo może być się podstawą do złożenia reklamacji.

You may also like