Kasa novitus sento e opinie

sage symfonia finanse i księgowośćSage Symfonia 2.0 Finanse i Księgowość | Systemy ERP | POLKAS

Paragon z kasy fiskalnej novitus lupo jest dokumentem szczególnie znaczącym i dla managerowi również dla kupującego. Ci doskonali są obowiązek wystawiania takich dowodów sprzedaży, ci kolejni powinni za wszystkim razem usuwać ze sobą paragon.

Niestety, część z nas na paragony nie zwraca większej uwagi, co w moc przypadkach może zawierać przykre konsekwencje. Jak długo powinniśmy trwać takie wydruki z kas finansowych zaś w jakich sytuacjach mogą się one nam przydać?

 

W przypadku przedsiębiorców kwestia jest nieco prosta. Kopie paragonów powinni oni zbierać przez 5 lat-na wypadek kontroli z Urzędu Skarbowego. Po co przecież taki dokument klientowi?
Ten mały skrawek papieru w wielu przykładach może korzystać głębokie znaczenie. Jeśli znamy ważność paragonu z kasy fiskalnej i znamy, w jaki sposób odpowiednio przechowywać taki dokument, możemy dużo zyskać. Dotyczy to przede całym tych form, w jakich chcemy zareklamować kupiony produkt lub podać go zaś otrzymać nasze pieniądze. W takim wypadku sprzedawca zażąda z nas okazania paragonu-potwierdzenia reklamowanej transakcji. O jakich czasach musimy mieć w chwili, gdy paragon jest nam wspierać w budowaniu reklamacji? Jeśli kupujemy artykuły spożywcze, problemy związane z nimi możemy zgłosić do 3 dni. Bardzo dłużej powinniśmy przechowywać te paragony, jakie są dokumentem zakupu ubrań, obuwia, mebli lub sprzętu RTV. Tu prawo wydaje nam aż 24 miesiące na znalezienie zalety a na zgłoszenie reklamacji. Dokładnie w chwili, gdy nie będziemy posiadać paragonu, nasza reklamacja nie zostanie uznana. Im ogromniejsza liczbę reklamowanego towaru, tym wspanialsza strata powiązana z brakiem dokumentu potwierdzającego taką sprzedaż.

Pamiętajmy więc o paragonach, które sprzedawca musi nam wręczyć podczas zakupów. Pamiętajmy także o tym, by dokumenty takie trzymać w wygodni środek. Możemy wykonać koperty, w jakich będziemy przechowywać paragony w organizacji chronologicznej, możemy pozostawić na ostatni punkt specjalne pudełko. Ważne, by dokument potwierdzający stworzone przez nas sprawy był chroniony tak długo, jak długo może być się podstawą do złożenia reklamacji.