Jak przygotowac sie do psychoterapii

W dzisiejszych czasach już naprawdę wiele osób zmaga się z problemami natury psychicznej. A to one nie pozwalają nam normalnie żyć i funkcjonować. W końcu jeśli nasze samopoczucie nie jest zbyt dobre, nie mamy na nic ochoty i siły. Na szczęście w takich problemach wspaniałe efekty przynosi psychoterapia Kraków. Jeśli będziemy chodzić na nią regularnie, na pewno szybko pozbędziemy się swoich problemów. Jak jednak dobrze przygotować się do takiej psychoterapii?

Po pierwsze, najważniejsze jest to, aby wybrać odpowiedniego psychoterapeutę. Na początku umówmy się z nim na pierwszą wizytę. Sprawdźmy, jak zachowuje się terapeuta, czy jest dla nas przyjazny i czy robi na nas pozytywne wrażenie. Jeśli tak nie jest, możemy postarać się zmienić swojego lekarza. W końcu pacjent powinien mieć jak najlepszy stosunek ze swoim psychoterapeutą. Tylko wtedy będziemy w stanie opowiedzieć mu o wszystkich swoich problemach. A to ważne, aby zachować przy tym szczerość i szczegółowość.

comarch optima kadry i płace demoProgram Comarch CDN Optima Kadry i Płace - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

Następnie, gdy już zaczniemy regularnie chodzić na daną psychoterapię, również musimy trzymać się pewnych zasad. Pamiętajmy, że każdego psychoterapeutę obowiązuje tajemnica lekarska. Nie ma więc takiej możliwości, że gdy powiemy coś swojemu lekarzowi, on powiadomi o tym np. swoją rodzinę. Tego nie musimy się obawiać. Pamiętajmy przy tym, aby zawsze mówić szczerze i otwarcie. Jeśli chcemy, aby nasza terapia naprawdę przyniosła zadowalające efekty, nie możemy przed lekarzem niczego ukrywać. Nawet jeśli coś nas krępuje lub jest dla nas wstydliwe, powinniśmy o tym opowiedzieć swojemu specjaliście. Dodajmy do tego, jak czujemy się mówiąc takie rzeczy. Dzięki temu terapeuta będzie mógł jeszcze lepiej nas poznać, a to pozytywnie wpłynie na przebieg całej terapii.

Pamiętajmy również, że wizyt u terapeutów nie należy się wstydzić. W końcu takie spotkania mają nam przede wszystkim pomóc w uporaniu się z pewnymi problemami i odbudować nasze normalne życie. Jeśli więc będziemy na nią chodzić regularnie, na pewno zauważymy wiele, pozytywnych jej efektów.