Drukarki fiskalne posnet lublin

We każdych sklepach, także internetowych, lecz więcej w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, medycznych i indywidualnych pojawiły się kasy fiskalne. I choć klienci nie zawsze pamiętają, żeby zabierać ze sobą paragony wydawane przez usługodawcę czy kasjera w sklepie, to tylko oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla konsumenta też możliwość drukowania paragonu dla użytkownika kasy. Również to użytkownik kasy ustala, czy paragony dostarczające do rozliczeń z fiskusem, planują być publikowane na dodatkowej rolce w wersji papierowej, lub że winnym być jedynie notowane na cyfrowym nośniku.

W sukcesu klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej jest po jego części. Grupa klientów skarży się, że paragon nie jest im do niczego potrzebny, że to możliwy papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej a za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może dać mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe prowadzą naszych gości do sklepów, na stoiska w miastach handlowych czy do momentów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dopuszczalna jest sprawa, gdy klientowi został wydrukowany paragon, i kupujący go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się szukać w jasnym miejscu, i klient zdoła już wyjść ze sklepu, to za pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, jaki że zostać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia wybierania przez użytkowników paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została uruchomiona Loteria Paragonowa, w jakiej może zyskać udział każdy posiadacz paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup towaru czy usługi na ilość przekraczającą 10 zł, może swój paragon zapisać na stronie loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając kwotę i datę zakupu. Ideą imprezie jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w maju. Raz na kwartał obraca się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do ostatniej chwile przez fryzjerów i kosmetyczki oraz obecnie przez gabinety medyczne i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.