Diagnostyka bielsko

Diagnostyka kolposkopowa wykonywa w oparciu o interpretację architektury powierzchni nabłonkowej, jak jeszcze obrazu naczyniowego. Praktycznie niedostrzegalne szczegóły obszaru nabłonkowego szyjki macicy, które często stanowią o określonym rozpoznaniu, są rozmiarów zawieranych w ułamkowych częściach milimetra, a format naczyń znanych w sferze nabłonkowej jest rzędu mikronowej wielkości.

W kontaktu z ostatnim nawet najdoskonalsza kamera, przesyłająca obraz w maksymalnie wyostrzonej formie, nie ma szans dostrzec takich elementów. Co więcej, różnorodna kolorystyka kolorów czerwonej i jasnej barwy znajdowana w obrazie naturalnym tego magicznego środowiska decyduje o określonym rozpoznaniu. Nie jest to tanie przy zastosowaniu nawet najlepszego przekazu video. Ogromna pokrętność obrazu kolposkopowego oraz specyficzne otoczenie, w którym zmuszeni jesteśmy widzieć obraz, nie kupi na wykorzystanie urządzeń, które idealnie sprawdzają się w nowych częściach medycyny. Ze powodu na niedostępność operowanie narzędziami jest oraz bardzo skomplikowane. W związku z obecnym nawet bardzo sprawdzony w obsłudze kolposkopu lekarz, w wielkich wypadkach nie ma szans postawić miarodajnego badania i potrzebuje bazować na doświadczeniu i innych przypuszczeniach.
Kolposkopy optyczne, zaopatrzone i w tunel wizyjny są najświetniejszym wyjściem dla kolposkopisty, ze względu na system optyczny mamy możliwość prowadzenia obserwacji, która pozwala dokładną interpretację diagnostyczną obserwowanego obszaru, natomiast na ekranie emitowany obraz oglądać może też pacjentka, bądź pokazujący się lekarz lub praktykant.
W nowych czasach sprawny, ale używany już kolposkop spełniający wymagane normy jakości również dla prywatnego gabinetu, kiedy także dla publicznego szpitala można nabyć za chwila tysięcy złotych, a doposażenie go w tunel wizyjny można przeprowadzić w każdym elemencie za kwotę oscylującą około pięciu tysięcy złotych. Jeżeli wystąpi konieczność, możliwe jest za niskie pieniądze, odnowienie starych, wyeksploatowanych kolposkopów i po takim zabiegu działają one jak nowe. Kolposkop z wielkiego zdarzenia, można pobrać za część ceny, jaką musielibyśmy dać na zakup dużo mało skutecznego i niedokładnego video kolposkopu.