Czym sie rozni przeglad techniczny od naprawy kasy fiskalnej

Użytkowanie kasy fiskalnej sharp er-a285p w przedsiębiorstwie staje się normą. Jednak wciąż wielu biznesmenów nie do końca orientuje się w tym, jak należy postępować w przypadku, kiedy zgłosi się chęć korzystania z tego sprzętu do właściwego Urzędu Skarbowego. Najczęściej wybór płatnika VAT jest związany z faktem, że w ten sposób można płacić niższy podatek, a także w mniejszej wysokości, rozłożonej równomiernie na dwanaście miesięcy.

Koncentrując się na samych parametrach technicznych, nie można zapominać o tym, że przedsiębiorca także w trakcie użytkowania kasy musi spełnić wiele różnych wymogów. Jednym z nich jest konieczność przeprowadzania przeglądów technicznych. Bardzo ważne w tym przypadku jest to, by pamiętać o terminie najbliższego przewidzianego przeglądu, ponieważ w razie gdy się go przekroczy, można ponieść dotkliwą karę, przeważnie finansową. Przegląd techniczny przeprowadza się po to, by mieć pewność, że kasa fiskalna po dwuletnim użytkowaniu w dalszym ciągu nadaje się do użytkowania. Zastanawiając się zaś nad tym, jak wygląda przegląd a naprawa kasy fiskalnej, trzeba przyznać, że różnica jest dość wyraźna.

W przypadku kiedy dojdzie do awarii, trzeba liczyć się z tym, że nie zawsze uda się naprawić urządzenie od ręki. W skrajnych sytuacjach kasa fiskalna może być serwisowana nawet przez tydzień, zanim uda się usunąć usterkę. Niezależnie jednak od tego, czy sprzęt się popsuje, czy też nie, przedsiębiorca nie musi się zdawać na łaskę losu. Może bowiem w trakcie prowadzenia działalności zdecydować się na zakup zapasowej kasy fiskalnej, co pozwoli mu płynnie prowadzić sprzedaż i ewidencję tak, jakby urządzenie nigdy się nie popsuło.

Warto również pamiętać o tym, że zarówno wtedy, gdy przeprowadza się przegląd jak i naprawę, każde takie zdarzenie musi zostać odnotowane. Zapisuje się je w specjalnie do tego celu przeznaczonej książce serwisowej, która ma nadany indywidualny, unikalny numer. Jeśli zapomni się o tym, by zapisać kolejny przegląd, czy naprawę, przedstawiciel Urzędu Skarbowego będzie mieć wówczas podstawy do tego, by zakwestionować prowadzoną ewidencję, uznając sposób jej prowadzenia za nieprawidłowy. Podobnie może postąpić wtedy, gdy dojdzie do zgubienia, bądź zniszczenia książki serwisowej i ten fakt nie zostanie zgłoszony do urzędu, a książka nie zostanie zastąpiona duplikatem.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl