Brak homologacji kasy fiskalnej

Zgodnie z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest jakikolwiek przedsiębiorca, który wykonywa usługi lub robi sprzedaży na myśl osób fizycznych i rolników rozliczających się na bazie ryczałtu. Do celu 2016 roku podatnicy mogą jeszcze mieć z pewnych przywilejów podatkowych, bez potrzeby nabywania kas fiskalnych.

Jak nie ma obowiązku posiadania kasy. Samym z przepisów, który zmusza do celu 2016 roku, jest przepis rozmawiający o tym, że przedsiębiorca, którego roczne ruchy w dawnym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma celu rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W sukcesie firm, które rozpoczęły realizację w czasie trwania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do liczby miesięcy prowadzenia działalności w konkretnym roku.

http://www.polkas.pl/Pl/oferta/oprogramowanie-dla-sieci-sklepow-systemy-sprzedazy-detalicznej/1/

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w zestawu przedsiębiorstw, jakie muszą robić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, specjalisty i lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy lub firmy gastronomiczne, jakie nie dochodzą swoich pomocy w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy mają obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy finansowe w trybie natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których mówi limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą uzyskać kasę fiskalną w procesie 2 miesięcy po przejściu tego limitu. Ten jedyny obowiązek w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, jacy sprzedają bilety na kursy pasażerskie z możliwością spłacenia ich w niezależny droga niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy szacowali się na bazie faktur za wykonane usługi na myśl osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili bardzo niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wysokości obrotów ustawodawca stworzył i katalog produktów, których sprzedaż bezwzględnie wymaga być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, stron do silników a jednych silników, przyczep i naczep, sprzętu fotograficznego, wyrobów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.