Badania profilaktyczne przed 30

Objawy chce są różne. Dają się omdlenia, nadmierne osłabienie, wymioty. Istnieją również symptomy, jakie w regule są odpowiednie dla każdych kobiet. Łączy się do to opuchnięć nóg i rąk (zwłaszcza w ciągu lata), krwawienia dziąseł lub same zgaga w ciąży. I o ile w zadowalającym zostanie nie tworzyli z aktualnym przedmiotu: leki na zgagę są powszechnie dostępne, właśnie w przebiegu ciąży obawiamy się przyjmować jakieś leki, pamiętając, iż w pierwszych miesiącach ciąży każdy kolejny lek negatywnie wpływa na właściwy rozwój dziecka. Jak dlatego w ekonomiczny i niezawodny sposób poradzić sobie spośród obecną uciążliwą niedogodnością?

Dlaczego zgaga w ciąży pojawia się tak często? Istnieje toż wina progesteronu, który planuje śluzówkę macicy na wesele zapłodnionego jaja, a później pomaga utrzymać ciążę. Poza tym jednak ma ponad swoje negatywne działanie, a mianowicie zwiotcza zwieracz okrężnicy zamykając ujście z przełyku do żołądka. Polega zatem na tym, że przez zwiotczenie mięśni treść żołądka (wzbogacona o kwas solny oraz enzymy trawienne), która normalnie powinna trafić z przełyku do żołądka i jelit, zatrzymuje się wypychana przez zwiększającą się macicę i atakuje z powrotem do przełyku. I właśnie wtedy zawiera zgagę, czyli pieczenie w życiu a za mostkiem, kwaśno-gorzki dodatek w ustach, a czasem nawet wymioty.

Aby przeciwdziałać objawom zgagi w ciąży, w współczesnym fakcie jak daleko bogata wykorzystywać leki na zgagę dostępne bez recepty w aptece. Chodzi tylko popatrzeć na ulotce, albo upewnić się u farmaceuty, czy dany model środków jest dodatkowy do korzystania i przez panie w ciąży. Chociaż w przypadku niechęci do ostatniego stylu leków, można spróbować kilka sprawdzonych, domowych sposobów na okazję ze zgagą. Tak więc, skutecznie zmniejszają objawy zgagi imbir (tak toż w sukcesie ciasteczek imbirowych, kiedy i herbatek), rumianek, mięta i siemię lniane. Dodatkowo dobrą szkołą jest jednocześnie picie świeżego, nietłustego mleka.

Jak wiadomo, lepiej przeciwdziałać niż leczyć, dlatego zwróć uwagę na produkty, których odstawienie pomoże w zapobieganiu powstawania zgagi:

żółte i pleśniowe sery,napoje gazowane,potrawy tłuste, smażone, zielone i mocne,słodycze,kawa i czarna herbata,alkohol,papierosy